Anglesey Parish Council
Candidate's Name | Votes | Elected? |
---|---|---|
Jennifer Ann Bridge | 389 | |
Peter William Ayre | 360 | |
Sadhquit Hanif | 588 | E |
Fee Harrison | 322 | |
Haseeb Ilyas | 573 | E |
Nadeem Hussain | 691 | E |
Manfooz Kamran | 587 | E |
Hina Ejaz Khan | 566 | E |
Atif Mahfooz | 597 | E |
Gul Razak | 597 | E |
Meherban Rehman | 547 | E |
Richard Smith | 493 | E |
Mohammed Tanvir | 561 | E |
Mavis Adaassa Wilkin | 261 | |
Hazel Woods | 483 | E |
Micheal Woods | 428 |
Blithfield
Candidate's Name | Votes | Elected? |
---|---|---|
Stephen Michael Ashcroft | 47 | |
Peter David Atkins | 63 | E |
Stanley Wilfrid Hulme | 71 | E |
Kevin Thomas Massey | 85 | E |
Phyllis Maud Massey | 60 | E |
Anthony Edward Vernon | 54 | E |
Horninglow & Eton Horninglow
Candidate's Name | Votes | Elected? |
---|---|---|
John Anderson | 555 | E |
Deneice Florence-Jukes | 664 | E |
Foxy Fox | 168 | |
Sharon Fox | 298 | E |
Angela Hamer | 249 | E |
Patricia Mary Haywood | 352 | E |
Bob Johnston | 454 | E |
Clive Keen | 261 | E |
Reg Slater | 230 |
Uttoxeter Heath
Candidate's Name | Votes | Elected? |
---|---|---|
George Andrew Allen | 602 | E |
Tersea Nadine Crutchley | 465 | E |
Lynn Furber | 441 | |
Duncan Hanson Goodfellow | 521 | E |
Barrie Houlihan | 408 | |
Zdzislaw Krupski | 469 | E |
Philip Alan Lancaster | 596 | E |
Sue McGarry | 598 | E |
Alan Noyes | 445 | |
Chris Sylvester | 664 | E |
Alison Trenery | 492 | E |
Dave Trenery | 443 | |
Colette A Wain | 429 |
Uttoxeter Town
Candidate's Name | Votes | Elected? |
---|---|---|
Graham David Blues | 576 | |
Carolyn Green | 774 | E |
Rob Hawkins | 575 | |
Esther Grace Horner-Aird | 593 | E |
Karen Hudson | 675 | E |
Philip Anthony Hudson | 675 | E |
Penny Krupski | 591 | |
Norman Moir | 642 | E |
Hermione Esther Montgomery | 684 | E |
Hugh Montgomery | 658 | E |
Marie Williams | 703 | E |
Winshill Parish Council
Candidate's Name | Votes | Elected? |
---|---|---|
Philip Ross Bosher | 810 | E |
Sue Bullock | 299 | |
Raymond Alan Faulkner | 798 | E |
Dennis Fletcher | 868 | E |
Margaret Fletcher | 743 | E |
Abigail Kim Lawrence | 638 | E |
Graham Peter Lomas | 557 | E |
Michael Julian Metcalfe | 717 | E |
Ian Raymond North | 387 | |
Liz O'Mahoney | 646 | E |
Kim Smith | 742 | E |
Matthew Philip Webb | 725 | E |
Conor Wileman | 812 | E |